Zespół „Melodia” na XI Przeglądzie Piosenki UTW

Zespół „Melodia” ze Stowarzyszenia Senior=Aktywny Obywatel w dniu 12 maja wziął udział w XI Przeglądzie Piosenki UTW corocznie organizowanym przez UTW w Świdnicy.

W tym roku Seniorzy bawili się wspólnie przy utworach lat 80. Tradycyjnie uroczystość rozpoczął występ „Jesiennej Gamy” UTW w Świdnicy, po czym życzenia Seniorom złożyli Prezydent Miasta Świdnica Beata Moskal Słaniewska i Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, u których lata 80′ wywołały wspaniałe młodzieńcze wspomnienia. Nie zabrakło żartów o wymianie towarów deficytowych w owych czasach.

Następnie każdy z przybyłych zespołów zaprezentował 3 utwory. Nasz świebodzicki zespół, któremu przewodniczy i dobiera zawsze piękny repertuar Pani Halina Blaźniak, zaśpiewał: „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” Eleni, „Nie liczę godzin i lat” Andrzeja Rybińskiego „Comment ca va” w polskiej wersji tego utworu. Było muzycznie, radośnie i przede wszystkim muzyka porwała publiczność do tańca, bo kto nie bawiłby się przy takich utworach jak „Chłopcy radarowcy”, „Daj mi tę noc”,”Szukaj mnie”, czy „Najpiękniejsza w klasie”. Wśród publiczności znalazł się Zarząd Stowarzyszenia oraz przedstawiciele Klubu Senior + w Świebodzicach. Na koniec wszyscy zaśpiewali wspólnie utwór „Niech żyje bal”.
Działalność Zespołu jest dofinansowana ze środków budżetu miasta w ramach przyznanej dotacji w konkursie ofert dla NGO.

źródło: swiebodzice.pl

fot: Agata Koperska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *