Przedszkolaki i policjanci

W trosce o najmłodsze dzieci wczoraj przed południem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach spotkali się z przedszkolakami z tej miejscowości. Tematem pogadanki było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, szczególnie na drogach, a także pokazanie jak wygląda codzienna służba mundurowych. Udział w zajęciach wzięło blisko 60 młodych boguszowian.

Dzielnicowi z miejscowego komisariatu w ramach prowadzanych działań profilaktycznych odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Fantazja” znajdującego się przy ul. Krakowskiej. Podczas spotkania funkcjonariusze zapoznali przedszkolaków z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez jezdnię. Wytłumaczyli najmłodszym mieszkańcom tej miejscowości, dlaczego tak ważne jest jazda samochodem w specjalnym foteliku oraz jak prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa. Mundurowi poruszyli również temat bezpiecznej jazdy rowerem.

Dzieci poznały także zasady właściwego zachowania podczas spotkania obcej osoby, która chciałaby nawiązać z nimi kontakt oraz to jak dokonać zgłoszenia na numer alarmowy w przypadku zaistnienia poważnego zdarzenia. Zachęcali też najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Nie zabrakło oczywiście tematów związanych z bezpieczeństwem w życiu codziennym w domu i w przedszkolu.

Najmłodsi słuchali porad funkcjonariuszy z wielką uwagą, jednak ich największe zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy i sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby. Na koniec każdy mógł wykonać sobie z mundurowymi pamiątkowe zdjęcie.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *