Jedyne takie warsztaty

 

Są już efekty warsztatów, które odbyły się w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni w maju. Można było wziąć w nich udział m.in. podczas Nocy Muzeów. Prace młodzieży i dzieci z Ukrainy oraz z Polski przedstawiają motywy związane z legendarnym Bazyliszkiem.

Celem warsztatów była integracja młodzieży oraz zapoznanie ich z materiałem ceramicznym i techniką jego obróbki. Na samym początku uczniowie zostali oprowadzeni po wystawie „ANDZELMIADA”, która była prezentowana w Galerii na terenie Starej Kopalni. Następnie, w części warsztatowej Centrum Ceramiki Unikatowej, została opowiedziana im legenda o Bazyliszku w języku polskim i ukraińskim. Na podstawie usłyszanej historii i inspiracji wystawą, uczestnicy wykonali płytkę z gliny w formacie 20/20 cm, na której zrealizowali płaskorzeźbę. Po wyschnięciu i wypaleniu płytek, zostały one pomalowane angobą i poszkliwione. Obecnie wszystkie prace są prezentowane w formie pięknej kompozycji przypominającej flagę Polski i Ukrainy w galerii.
Organizatorzy z całego serca pragną podziękować Panu Arturowi Kamińskiemu za chęć współpracy i wsparcie finansowe warsztatów oraz Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 5 w Wałbrzychu i Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 6 w Wałbrzychu za uczestnictwo w kulturowych spotkaniach. Ponadto pomysłodawcy przedsięwzięcia kierują słowa wdzięczności do Pani Oleny Surina za pomoc w tłumaczenie podczas warsztatów.

Red.
Fot. PAS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *