W miniony weekend sześciu kierujących na tzw. zakazie.

Wałbrzyscy policjanci, i ci z powiatu wałbrzyskiego, codziennie sprawdzają uprawnienia do kierowania pojazdami. Tylko podczas długiego weekendu styczniowego zatrzymali kolejnych sześciu kierujących z wydanymi przez sąd tzw. zakazami. Jeden z mężczyzn miał dodatkowo decyzją prezydenta cofnięte uprawnienia. Funkcjonariusze mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i po raz kolejny przypominają, że w przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu do kierowania pojazdami sprawca odpowiada za przestępstwo i może trafić do więzienia na 5 lat i otrzymać dodatkowo karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

 

Do pierwszej z kontroli doszło w środę przed godzina 13:00. 17-letni mieszkaniec naszego miasta trafił w ręce policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, kiedy na ul. Andersa w Wałbrzychu jechał samochodem osobowym. Niepełnoletni mężczyzna miał orzeczone przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu już trzy zakazy kierowania pojazdami, obowiązujące łącznie do września 2024 roku za wcześniejszą wielokrotną jazdę bez uprawnień.
Tego samego dnia przed godziną 17:00 funkcjonariusze Posterunku Policji w Mieroszowie zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Kolejowej w Boguszowie-Gorcach 38-letniego mieszkańca tej miejscowości, również jadącego samochodem osobowym. W tym przypadku mężczyzna miał orzeczony w poprzednim roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami.
Nie minęła godzina, a ci sami mieroszowscy policjanci na ul. Średniej w Boguszowie-Gorcach kontrolował 47-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna poruszał się samochodem osobowym pomimo wydanych przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2022 roku dwóch zakazów kierowania pojazdami.
Kolejny z zatrzymanych, poruszający się samochodem osobowym na tzw. zakazie, wpadł w świąteczny piątek po godzinie 9:00. 40-letni mieszkaniec Świdnicy był kontrolowany przez policjantów ruchu drogowego na ul, Bocznej w Wałbrzychu. W trakcie legitymowania okazało się, że podejrzany miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Świdnicy od lipca 2020 do lipca 2024 roku zakaz kierowania pojazdami.
W niedzielę tuż po północy funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy patrolowali rejon Sobięcina. To właśnie na głównej ulicy tej dzielnicy przeprowadzili kontrolę drogową kolejnego samochodu osobowego. Okazało się, że siedzący za kierownicą 35-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc kierował pojazdem pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2019 zakazu w tym zakresie.
Wczorajszy wieczór to ostatni z zatrzymanych kierujących, który nie powinien wsiąść za kierownicę. 32-latek był kontrolowany na ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Według policyjnych systemów mężczyzna miał obowiązujący do października 2023 roku zakaz kierowania pojazdami, a dodatkowo Prezydent Miasta Wałbrzycha w zeszłym roku cofnął wałbrzyszaninowi uprawnienia.
Apelujemy! Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *