Nowi policjanci – troje zasiliło wałbrzyską komendę

,,Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (…)” – m.in. takie właśnie słowa podczas uroczystego ślubowania, wypowiedzieli w miniony czwartek nowi policjanci, którzy zasilili szeregi dolnośląskiej Policji. Stan osobowy garnizonu powiększył się o 79 policjantów, w tym 28 kobiet, którzy to zostali przyjęci do służby, w ostatnich dniach ubiegłego roku. Wśród nich było troje nowych policjantów, którzy zasilili szeregi Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Garnizon dolnośląski Policji przyjął w swoje szeregi kolejnych nowych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli w minimy czwartek oni podczas uroczystej zbiórki, którą zorganizowano na terenie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza we Wrocławiu. Akty ślubowania nowo przyjętym funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Mariusza Bużdygana, przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego oraz ścisłej kadry kierowniczej jednostek terenowych Policji z Dolnego Śląska.
Troje nowo przyjętych funkcjonariuszy zasiliło Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu – w tym wydział prewencji i wydział ruchu drogowego oraz Komisariat Policji w Głuszycy.
Generał podczas swojego wystąpienia przekazał młodym policjantom kilka jakże ważnych słów na temat służby w Policji i wiążącej się z nią odpowiedzialności, już nie tylko za siebie, ale też innych. Życząc bezpiecznej służby i rozwoju zawodowego, porównał ją do czystej karty, którą młodzi policjanci będą teraz sami zapisywać swoimi czynami.
Głos zabrał także asp. szt. Piotr Malon, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego, który pogratulował dobrze dokonanego wyboru zawodu pozwalającego rozwijać się w wielu obszarach, dającego stabilność finansową, a także życzył szeroko pojętego bezpieczeństwa każdego dla nich i dla ich bliskich.
Nie zabrakło też słów otuchy i duchowego wsparcia ze strony kapelanów dolnośląskiej Policji ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. protojereja Grzegorza Cebulskiego.
Łącznie stan osobowy naszego garnizonu powiększył się o 384 funkcjonariuszy w 2022 roku, a podczas ostatniego grudniowego naboru o 79 policjantów, w tym 28 kobiet. Wszyscy po ukończeniu kursu podstawowego trafią do swoich jednostek macierzystych, w tym m.in.: 18 funkcjonariuszy do Wrocławia, 8 do Trzebnicy, 6 do Kłodzka, po 4 do Lubina, Oławy i Kamiennej Góry, 3 do Jeleniej Góry oraz Wałbrzycha, po 2 do Bolesławca, Legnicy, Środy Śląskiej i Świdnicy oraz Wołowa. Część z młodych adeptów policyjnego rzemiosła służbę pełnić będzie także w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy.
Oprawę muzyczną zbiórki zapewnili muzycy z Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i zgodnie z policyjnym ceremoniałem, trębacze oraz werblista zagrali stosowne sygnały. Dla młodych funkcjonariuszy były to jedne z pierwszych kontaktów z ceremoniałem policyjnym, które zgodnie z tradycją będą w przyszłość mogli usłyszeć w trakcie ważnych wydarzeń służbowych, a jak wiemy, podkreślają one wagę tych uroczystości.
W trakcie uroczystości jego uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć post. Natalii Iskry z Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju na terenie pow. kłodzkiego, która tego samego dnia, wracając po nocnej służbie do domu, zginęła tragicznie w wypadku samochodowym.
Wszystkim nowoprzyjętym policjantom gratulujemy podjęcia tej życiowej decyzji, którą wyraźnie wyrazili akces niesienia pomocy innym oraz życzymy powodzenia w następnych latach tej niełatwej, ale niezwykle satysfakcjonującej służby. Kolejne przyjęcia zostały zaplanowane 27 lutego 2023 roku, więc serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do zapoznania się z warunkami służby w Policji.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 47 875 701 lub 47 875 486.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową Komendy Miejskiej Polcji w Wałbrzychu i zostań jednym z nas!!!

źródło i fot

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *