Podszyła się pod siostrę i zawarła umowę pożyczki

W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego policjanci walczący z przestępczością gospodarczą wałbrzyskiej komendy postawili zarzut oszustwa i wykorzystania cudzych danych osobowych 29-letniej wałbrzyszance. Kobieta wpadła na nietypowy pomysł i znając dane personalne własnej siostry przez internet zawarła umowę pożyczki w jedynym z parabanków. Następnie, mając dostęp do konta pokrzywdzonej, wypłaciła z niego całą sumę, czyli 800 złotych. Funkcjonariusze udowodnili kobiecie, że jej celem było wzbogacenie się. 29-latka nie spłaciła żadnej raty. Za popełnione czyny podejrzana może teraz trafić za kraty więzienia na 8 lat.

 

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, prowadząc czynności w sprawie oszustwa, zebrali materiał dowodowy pozwalający na skierowanie aktu oskarżenia do sądu przeciwko 29-latce, która doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem członka najbliższej rodziny oraz działającą na terenie naszego kraju firmę udzielającą pożyczek.
Z ustaleń mundurowych wynika, że podejrzana 29 marca 2019 roku działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej posłużyła się danymi osobowymi własnej siostry. Bez jej wiedzy oraz zgody, wypełniając formularz internetowy, doprowadziła do zawarcia umowy pożyczki, uzyskując w ten sposób 800 złotych. Pieniądze następnie wypłaciła z konta. Poza przestępstwem popełnionym na rzecz najbliższej osoby, w ten sposób wprowadziła również w błąd jednego z pracowników firmy, co do swojej tożsamości oraz zamiaru wywiązania się z umowy.
29-latka przyznała się do popełnienia przestępstwa. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 8 lat.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *