Pierwszy hulajnogą po użyciu alkoholu, drugi samochodem w stanie nietrzeźwości

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego w ciągu ostatniej doby zatrzymali na ulicach naszego miasta i powiatu dwóch kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich w w poniedziałkowy wieczór poruszał się hulajnogą elektryczną. Drugi wpadł w ręce mundurowych w dzisiaj nad ranem, kiedy w stanie nietrzeźwości jechał samochodem osobowym.

Pierwszego z kierujących 14 listopada około godziny 17:30 zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. 11 Listopada policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy. 20-letni wałbrzyszanin podczas jazdy drogą publiczną hulajnogą elektryczną miał w wydychanym powietrzu 0,33 promila alkoholu. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych i w dalszą drogę nie pojechał już jednośladem.
15 listopada przed godziną 9:00 inni funkcjonariusze „drogówki” kontrolowali trzeźwość kierujących w Starych Bogaczowicach. W grupie wszystkich przebadanych osób znalazł się 43-letni wałbrzyszanin poruszający się samochodem osobowym. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec naszego miasta wydmuchał 0,61 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności mężczyzna utracił prawo jazdy.
Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami – tak jak rowerzyści – natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *