Kłótnia pomiędzy znajomymi zakończona użyciem noża

Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali w poprzedni czwartek po południu 25-latka. Mężczyzna kilka dni wcześniej – w środku nocy na ulicy – kilkakrotnie dźgnął nożem swojego 29-letniego znajomego. Z ustaleń policjantów wynika, że dwaj mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego wcześniej wspólnie spożywali alkohol. Po opuszczeniu jednego ze szczawieńskich lokali doszło między nimi do sprzeczki. Spotkanie ostatecznie zakończyło się tragicznie w sutkach. 29-latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu już teraz nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca może natomiast spędzić za kratami więzienia 7,5 roku, gdyż wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu 25-latek został tymczasowo aresztowany.

Do niebezpiecznej dla życia i zdrowia sytuacji doszło w niedzielę 9 października po godzinie drugiej w nocy na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. Pomiędzy grupą znajomych, którzy wcześniej w jednym z lokali spożywali alkohol, doszło do kłótni. W pewnym momencie 25-latek nie wytrzymał, sięgnął po nóż i kilkakrotnie ugodził w okolicę szyi, brzucha oraz pleców pokrzywdzonego 29-latka. Mężczyzna na początku nie chciał zgłaszać całego zajścia, jednak w pewnym momencie poczuł się źle i musiał wezwać pogotowie ratunkowe.
Poinformowani o zdarzeniu policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu realizując zebrane informacje w sprawie w czwartkowe popołudnie zatrzymali agresywnego mężczyznę na terenie Szczawna-Zdroju. Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa i odpowie teraz za naruszenie u innej osoby czynności narządów ciała powyżej 7 dni, za co grozi mu kara 7,5 roku pozbawienia wolności, w związku z działaniem przestępczym w warunkach recydywy. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, na podstawie zgromadzonego przez mundurowych materiału dowodowego, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na jeden miesiąc. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli procesowo gotówkę w kwocie blisko 5 tysięcy złotych.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejskia Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *