AGRESYWNY WANDAL

Znajomi mieli go wyzywać słowami wulgarnymi, przyjechał więc po ich dom taksówką, za którą nie zapłacił, a następnie przy użycia klucza francuskiego zdewastował drzwi do mieszkania. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, na gorącym uczynku popełnionego przestępstwa zatrzymali agresywnego i pijanego 29-latka. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

13 listopada około godziny 22:30 wałbrzyscy policjanci zostali poinformowani o tym, że agresywny mężczyzna nie uiścił opłaty w kwocie 61 złotych za przejazd taksówką, a samemu taksówkarzowi powiedział, aby zadzwonił na policję, gdyż idzie zrobić „zadymę” znajomym, którzy mieli go wcześniej zwyzywać słowami wulgarnymi.

Funkcjonariusze niezwłocznie pojawili się przy ul. Malczewskiego w Wałbrzychu i w toku wykonanych na miejscu zdarzenia czynności obezwładnili krewkiego mężczyznę, który przy użyciu klucza francuskiego zdążył już wcześniej zdewastować drzwi do mieszkania pokrzywdzonych, gdzie wartość strat oszacowana została później na kwotę około 800 złotych. Od 29-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyzna był po prostu pijany.

29-latek, który konflikt ze znajomymi postanowił rozwiązać niezgodnie z przepisami prawa, po tym jak wytrzeźwiał następnego dnia, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. W trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Mężczyzna objęty został dozorem policyjnym. Dodatkowo odpowie również za popełnienie wykroczenia jakim jest wyłudzenie przejazdu taksówką.

ŹRÓDŁO I FOT
Komenda Miejskia Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *