Złapany po pijaku

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wałbrzyskiego policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który dzisiaj w nocy prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości, mając dużo ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

10 stycznia przed godziną pierwszą w nocy głuszyccy policjanci prewencji zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 42-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował w Głuszycy na ul. Ogrodowej samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,21 promila alkoholu w organizmie drogowego przestępcy. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy.
Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem alkohol, nie jadę!

źródło i fot
Komenda Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *