Nowa Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Świebodzicach to miejsce tętniące życiem. Instytucja stale rozwija się dla swoich czytelników oferując nie tylko ciekawe nowości wydawnicze, ale również bogatą ofertę zajęć kulturalnych. Od lipca oficjalnie nową Dyrektor MBP została Beata Wiciak.

Kim jest nowa Pani dyrektor?
Beata Wiciak jest absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Bibliotekarstwo i Informacja Naukowa oraz Collegium Witelona (dawniej PWSZ) w Legnicy na kierunku Edukacja Dorosłych. Z MBP w Świebodzicach związana od 10 września 1990 roku. Praca w bibliotece była jej dziecięcym marzeniem, które z sukcesem zrealizowała. Przeszła wszystkie szczeble biblioteczne od młodszego bibliotekarza przez bibliotekarza, starszego bibliotekarza, kustosza i starszego kustosza, by ostatecznie stanąć na czele tej instytucji. W 2021 roku stworzyła grupę „Biblioteka przyjazna Seniorom”, mającą na celu aktywizację osób 50+ poprzez rozmaite zajęcia, inicjatorka Żywej Biblioteki i Bookcrossingu. Jest również moderatorem działającego od 16 lat Dyskusyjnego Klubu Książki. W życiu prywatnym, jak sama mówi jest szczęśliwą Mamą i Babcią.
Na stanowisku zastąpiła wieloletnią, cenioną dyrektor instytucji, Małgorzatę Grudzińską, której również serdecznie dziękujemy za świetną współpracę.

Red.
Źródło i fot. swiebodzice pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *