Terytorialsi z Dolnego Śląska rozpoczynają wakacje – w mundurze!

Już w najbliższą sobotę niemal 150 ochotników rozpocznie służbę w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Wśród nich karty powołań do służby otrzymało blisko 30 kobiet. Wszyscy przejdą szesnastodniowe szkolenie podstawowe skierowane do osób, które dotąd nie służyły w wojsku.
To będzie kolejne powołanie w tym roku. Zgłoszą się na nie ochotnicy, którzy w sercu mają dobro, bezpieczeństwo i troskę o własną Ojczyznę, którzy postanowili zaplanować swoje wakacje na niełatwym szkoleniu wojskowym.

25.09.2021 – Zagan 16 DBOT Petla taktyczna Fot. DWOT
Szkolenie podstawowe odbędzie się w dniach 2 -17 lipca. Dla żołnierzy rezerwy, szkolenie tzw. wyrównawcze rozpocznie się 10 lipca i potrwa 8 dni.
Podczas szkolenia na poligonie Terytorialsi poznają zasady oddawania ognia do różnych celów, uczą się bezpiecznego posługiwania karabinkiem MSBS Grot, a także poznają elementy taktyki działania żołnierza na polu walki.
Jednym z ważniejszych etapów szkolenia jest nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej tj. zakładanie opatrunków oraz ewakuowanie rannego.
Ostatni dzień szkolenia to tzw. „pętla taktyczna” czyli sprawdzian wyszkolenia żołnierzy Obrony Terytorialnej. Zwieńczeniem szkolenia jest złożenie przysięgi wojskowej.
Uroczysta przysięga wojskowa, na Sztandar 16 DBOT, odbędzie się 17 lipca 2022r. o godzinie 12:00 na Placu Wolności we Wrocławiu. O godzinie 10:00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety rozpocznie się msza święta z udziałem najmłodszych żołnierzy, ich dowódców, zaproszonych gości i przede wszystkim rodzin.
Zapraszamy dziennikarzy i wszystkich, dla których uroczystości wojskowe to ważne wydarzenie !
Każdy, kto jest zainteresowany wojskiem, ale nie jest jeszcze pewien swoich decyzji może skontaktować się z naszym Rekruterem. Można to zrobić przez stronę internetową rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub dzwoniąc na numer telefonu 797 238 946.
Myślisz o założeniu munduru, lubisz sport, aktywny tryb życia, wyzwania, dyscyplinę? Dołącz do nas.
Kolejne szkolenie podstawowe planowane jest w dniach 2-18 września 2022 r.

Zostań lepszą wersją siebie! Już dziś zgłoś się do Wojskowego Centrum Rekrutacji.

źródło i fot. 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *