Wczoraj wpadł na tzw. zakazie na prędkość, a dzisiaj po tym jak skończyło mu się paliwo w samochodzie

40-latek nie uczy się na własnych błędach i o konsekwencjach swoich czynów odpowie teraz dwukrotnie przed sądem. Wczoraj mężczyzna, który prowadząc samochód osobowy popełnił przestępstwo związane z naruszeniem zakazu kierowania pojazdami, wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego na prędkość. Dzisiaj natomiast został zatrzymany przez wspólny patrol Policji i ITD na Europejce, po tym jak zatrzymał swój pojazd, gdyż po prostu zabrakło mu paliwa.

40-latek był kontrolowany po raz drugi w ciągu dwóch dni. Wczoraj na Podzamczu, po tym jak przekroczył prędkość o 15 km/h, a dzisiaj kiedy zatrzymał się na pasie ruchu na Europejce,gdyż zabrakło mu paliwa. W obu przypadkach wałbrzyszanin popełnił przestępstwo, gdyż miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do lutego tego roku. Dwukrotnie więc w najbliższym czasie sprawca przestępstw drogowych stanie na wokandzie.
Policjanci przypominają, że w przypadku prowadzenia samochodu pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.
Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”. Apelujemy także o zgłaszanie informacji o przestępcach drogowych poruszających się po naszych ulicach, którzy mogą stwarzać realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *