Tydzień Europejski w SP 2

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach od poniedziałku (tj. 16 maja) trwa Tydzień Europejski. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat wybranych państw europejskich, inspirowanie uczniów do poszukiwania informacji o świecie oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole. Miały one na celu przybliżenie tematyki Unii Europejskiej, a także zachęcenie do poznawania wybranych państw europejskich, ich kultury, stylu życia, stolic, znanych postaci i miejsc. Przystępując do realizacji projektu, uczniowie poszczególnych klas losowali kraj, o którym chcieli poszerzyć swoją wiedzę.

Prezentacje kilkudniowych przygotowań odbyły się na forum szkoły w formie konkursowej.

Poniedziałek był zarezerwowany dla klas IV-VI, każda z nich miała za zadanie zaprojektować plakat dedykowany krajowi, który wylosowała. Następnie prace zostały wywieszone w holu szkoły, gdzie mogli je wszyscy podziwiać.
Wtorek przypadł najmłodszym uczniom szkoły, którzy przepięknie udekorowali tematycznie drzwi do swoich klas.
Natomiast w środę (18 maja) pokazali swój projekt uczniowie klas VII i VIII, którzy przygotowali się do tematu rewelacyjnie. Każda z klas przedstawiła prezentację multimedialną, która zawierała różnorodne informacje na temat wybranego państwa. Przygotowane zostały plakaty, gazetki dotyczące różnych płaszczyzn: kultura, kuchnia, tradycje, turystyka, znani ludzie oraz środowisko przyrody. Na prezentacjach i plakatach znalazły się również ciekawostki i zdjęcia charakterystycznych budowli i miejsc. W klasach uczniowie poprzebierali się w tradycyjne stroje, a nawet w znane postaci historyczne danego kraju. Można było wysłuchać muzyki oraz spróbować potraw prezentowanego kraju europejskiego.

Zmagania uczniów podczas projektu Tygodnia Europejskiego dokumentowało szkolne koło fotograficzno- filmowe „Clip”.
Poszczególne projekty oceniało Jury, w skład którego wchodzili: Dyrektor Szkoły Teresa Walczak-Jusiel, Zastępca Renata Kaczmarek, nauczyciele, pedagog szkolny oraz uczniowie. Trudno powiedzieć, kto zwyciężył, tak trudne zadanie miało Jury… pewnie obradują do tej pory…
W ramach Tygodnia Europejskiego odbędzie się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, który będzie zwieńczeniem projektu. Do udziału w finale zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe ze Świebodzic. Relacje z przebiegu festiwalu zaprezentujemy Państwu niebawem.

źródło i fot. swiebodzice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *