19-latek zatrzymany za kradzież

Funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu zatrzymali w czwartkową noc 19-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna był od dłuższego czasu poszukiwany przez funkcjonariuszy kryminalnych tej jednostki, gdyż w maju zeszłego roku dokonał kradzieży w jednym ze sklepów na terenie naszego miasta. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Mundurowi podczas prowadzonych czynności w związku z kradzieżami na terenie miasta ustalili, że markowe koszulki, bluzy oraz spodnie o łącznej wartości blisko 1800 złotych ze sklepu sportowego znajdującego się przy ul. Długiej na Piaskowej Górze 17 maja 2021 roku ukradł 19-letni mieszkaniec naszego miasta, który od dłuższego czasu ukrywał się przed Policją.
Realizując informacje własne policjanci prewencji z „jedynki” 19 maja kilkadziesiąt minut po północy zatrzymali młodego mężczyznę przy jednej z ulic na Białym Kamieniu.Młodociany przestępca funckjonariuszom zespołu operacyjno-rozpoznawczego przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Za kradzież odpowie przed sądem. Może teraz spędzić za kratami więzienia nawet 5 lat.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *