Super fury czyli festiwal samochodów opanował Starą Kopalnią w Wałbrzychu

Festiwal samochodów opanował Starą Kopalnią w Wałbrzychu
Miniony weekend 3-5 czerwca Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu opanowały samochody! W niedzielę zakończyła się pierwsza edycja Black Diamonds Festiwal, na której nie zabrakło wyjątkowych pojazdów i muzyki w najlepszym wydaniu.


Organizatorzy przygotowując samochodowy event w Wałbrzychu już od początku stawiali na to, aby samochody nie były jedyną, ale główną atrakcją wydarzenia. I tak też było. Wałbrzyską atrakcję opanowały dwie setki oryginalnych, nie do zobaczenia na co dzień na ulicach aut. Modele tuningowe, youngtimery i egzotyczne. Można było zobaczyć tak uznane marki jak Lamborghini, Ferrari, Jaguar, Porsche, czy Corvetty, a pośród nich, np. tuningowane Mazdy, Volkswageny, Audi, Mercedesy a nawet poczciwego Fiata 126 p pieczałowicie zadbanego przez jego właścicieli. Klika tysięcy odwiedzających, którzy zdecydowali się odwiedzić od piątku do niedzieli Starą Kopalnię mogli również korzystać z wyjątkowo klimatycznej strefy chillout z widokiem na iluminowane industrialne obiekty kopalni, zostawić dzieci pod opieką animatorów na zajęciach w strefie kids, czy zmierzyć się z innym uczestnikami na symulatorach w strefie simracing pod okiem gościa specjalnego: youtubera – Sergiusza „Nitro” Górskiego. Nie zabrakło też strefy z foodtrackami.

Wałbrzyski event samochodowy w piątek rozpoczęła… muzyka, której podczas wydarzenia zdecydowanie nie zabrakło. Na specjalnie budowanej przez kilka dni scenie dla kilkutysięcznej widowni zaprezentowali się kolejno DJ Creon na rozgrzewkę i wprowadzenie w wyjątkowy klimat festiwalu, by wieczorem oddać estradę rapowym brzmieniom. Gromadząc tłumy na placu przez sceną pojawili się kolejno; W.E.N.A., Pro8l3m i P.E.Z.E.T z muzyką na żywo, którego energetyczny koncert zakończył pierwszy dzień wydarzenia.

Odwiedzający festiwal w ramach biletu wstępu w sobotę i niedzielę oprócz wystawy samochodów mogli również zwiedzać kopalnie z przewodnikiem, a wśród prezentowanych aut spotkać osoby znane w samochodowym świecie. Choćby prowadzącego wydarzenie ze sceny – Kubę Beltrani. Dla gości, partnerów i sponsorów, oraz posiadaczy najdroższych biletów nie zabrakło specjalnie zaaranżowanej strefy VIP oraz klubu festiwalowego. Dla nich też w sobotę zagrał jeden z najbardziej cenionych obecnie Djów muzyki hause w Europie – neeVald.

Takiego połączanie samochodowych stylów z mieszanką muzyki w tej części Europy jeszcze nie było. Potwierdzili to odwiedzający, którzy mimo pierwszej edycji festiwalu i nie pewności do tego co zobaczą na miejscu, dość licznie zdecydowali się zakupić bilety i pojawić się w tym czasie w kopalni. Sądząc po pierwszych festiwalowych komentarzach nie rozczarowali się korzystając z przygotowanych atrakcji i spędzając z zainteresowaniem długie minuty przy każdym z prezentowanych samochodów.

źródło i fot. Stara Kopalnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *