Policjanci ćwiczyli na stadionie

We wtorek na terenie obiektu sportowego na Białym Kamieniu odbyły się policyjne ćwiczenia z zakresu przywracania zakłóconego porządku publicznego na stadionie piłkarskim. Wzięli w nich udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wchodzący w skład jednego z Nietatowych Pododdziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dowódcy szkolenia przypomnieli główne przepisy związane z zabezpieczeniem spotkań sportowych na otwartych obiektach. Przeprowadzili z policjantami musztrę indywidualną i zespołową. Wyznaczeni funkcjonariusze mieli okazję zapoznać się z obsługą plecakowego miotacza pieprzu. Ćwiczenia praktyczne polegały również na doskonaleniu taktyki działania pododdziałów Policji w sytuacji przywracania naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego na obiektach sportowych, czyli podczas tzw. zadym stadionowych.
Przygotowanych zostało kilka wariantów. Pierwszy dotyczył realizacja zabezpieczenia przyjazdu kibiców gości w rejon stadionu przy ul. Ratuszowej 6 i wprowadzenie ich na sektor. Drugi sytuację, podczas której kibice drużyny przyjezdnej usiłują sforsować ogrodzenie sektora gości i wtargnąć na płytę boiska. W ostatnim z ćwiczeń kibice klubu gości mieli przerwać ogrodzenie – i po konfrontacji siłowej ze służbą zabezpieczenia spotkania – usiłowali wtargnąć na sektor kibiców miejscowych.

Po szkoleniu dowódcy podsumowali i omówili wyniki prowadzonych czynności. Działania na stadionie przez ul. Ratuszowej był okazją do wypracowania metod i form współpracy oraz współdziałania policjantów w realnych warunkach zagrożenia.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *