„Jabłko, czy cytryna” – wspólna akcja

Wczoraj wałbrzyscy policjanci, wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Wałbrzychu, w nietypowy sposób kontrowali kierowców. Jabłko w nagrodę, a cytryna dla kierowcy, który nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Podczas prowadzonych działań dzieci wręczyły kierującym 10 jabłek i 6 cytryn. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi kierujących na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz właściwe użytkowanie pasów bezpieczeństwa.

11 maja w godzinach porannych uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Wałbrzychu wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policja w Wałbrzychu przeprowadzili akcję „Jabłko, czy cytryna”. Funkcjonariusze z „drogówki” sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie miejscowej szkoły. Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa.

Uczniowie podczas spotkania przypomnieli sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, a także mieli okazję wspólnie z policjantami przeprowadzać kontrolę pojazdów. Dzieci nagradzały jabłkiem kierowców poruszających się zgodnie z przepisami. Natomiast tych, do których były zastrzeżenia częstowali cytryną.
Podczas prowadzonych działań uczniowie wręczyli 10 jabłek i 6 cytryn. Kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą, ale z uśmiechem na twarzy przyjmowali kwaśny owoc i ….obiecali poprawę. Dzieci na tę okoliczność na dużych kolorowych kartonach wypisały hasła, które przypominały kierującym o jeździe zgodnej z zasadami bezpieczeństwa na drodze.

W czasie kontroli policjanci przypominali ponadto o konsekwencjach jakie wiążą się z przekraczaniem dozwolonej prędkości, o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, czy przewożenia małych dzieci w specjalnych fotelikach.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *