Wypożyczył i sprzedał

W połowie marca tego roku 27-letni wałbrzyszanin wypożyczył od jednej z firm mających swoją siedzibę w Szczawnie-Zdroju markowy rower. Mieszkaniec Wałbrzycha  zamiast użytkować jednoślad, a po okresie obowiązywania umowy oddać do wypożyczalni, postanowił szybko go sprzedać. W toku wykonanych przez policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu czynności operacyjnych wałbrzyszanin został w miniony piątek przed południem zatrzymany.

 

Policjanci z „jedynki” realizując informacje własne ustalili, że 27-latek 16 marca tego roku podpisał z jedną z firm umowę na wypożyczenie roweru i do momentu zgłoszenia przestępstwa nie oddał go do wypożyczalni. Pracownicy wcześniej próbowali się z nim kontaktować telefonicznie, jednak nie przyniosło to skutku. Przeprowadzone działania doprowadziły mundurowych ostatecznie do sprawcy i postawienia mu zarzutów.
W trakcie czynności procesowych 27-latek przyznał się do przywłaszczenia mienia. Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Obecnie trwają czynności mające na celu odzyskanie utraconego wcześniej w wyniku przestępstwa jednośladu.
źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *