Znikają kolejne narkotyki

W ostatnich dniach wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które posiadały środki psychotropowe w postaci amfetaminy lub metamfetaminy, a także środki odurzające w postaci marihuany. Łącznie zabezpieczonych zostało ponad ponad 650 porcji handlowych tych narkotyków. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze nie osobom zajmującym się tym nielegalnym procederem i przypominają, że prowadzą dalsze, codzienne działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.

Do pierwszej interwencji doszło w czwartkowy wieczór. Około godziny 19:00 funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się do jednego z mieszkań na Poniatowie. To właśnie tam znaleźli spore ilości amfetaminy oraz marihuany. Łącznie było to blisko 170 porcji handlowych tych środków odurzających i psychotropowych. Do sprawy zatrzymany został 23-latek – lokator mieszkania. Mundurowi do sprawy zabezpieczyli gotówkę w kwocie tysiąca złotych na poczet przyszłych kar. Mężczyzna noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy, a następnego dnia usłyszał zarzut.
W piątkowy wieczór – około godziny 18:00 – funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy na jednej z ulic Nowego Miasta zauważyli mężczyznę, którego również podejrzewali o posiadanie substancji zabronionych prawem. W trakcie legitymowania okazało się, że 36-latek miał przy sobie woreczek, a nim metamfetaminę. Było to łącznie ponad 480 porcji handlowych tych narkotyków. I on noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, a następnego dnia usłyszał zarzut.
Obaj podejrzani staną przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *