Policjant odwiedził dzieci na półkolonii

W ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjant z Zespołu Prewencji Kryminalnej wałbrzyskiej komendy odwiedził uczestników półkolonii zorganizowanej przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”. To już kolejne takie spotkanie, podczas którego mundurowi przestrzegają dzieci i młodzież, żeby wystrzegali się wszelkich ryzykownych zachowań, aby trwające wakacje upłynęły im radośnie i bezpiecznie.

4 sierpnia, mł. asp. Paweł Łabuda z wałbrzyskiej komendy odwiedził uczestników półkolonii w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” przy ul Al. Podwale 1 w Wałbrzychu w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Podczas wizyty mundurowy przypomniał zasady bezpiecznych kąpieli na akwenach otwartych i przestrzegał przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. W trakcie spotkania omówił prawidłowe zachowania podczas letniego wypoczynku, przypomniał także, gdzie zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach. Policjant zwrócili uwagę na zagrożenia związane z kontaktem z osobą „obcą”, czy sięganiem po różnego rodzaju używki.
Funkcjonariusz opowiedział również o pracy w Policji, aby najmłodsi wiedzieli, że rolą policjanta nie jest tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy.
Na zakończenie spotkania mundurowy przekazał uczestnikom półkolonii ulotki informacyjne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

źródło i fot.
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *