Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na poszukiwanie wyjątkowych drzew

Już 18 kwietnia w kawiarni Sztygarówka w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia kolejna odsłona kawiarni naukowej. Tym razem uczestnicy poznają świat lasu, a tematem będą drzewa.
W najbliższej odsłonie kawiarenki naukowej gościem w Starej Kopalni będzie Paweł Lenart. Bloger, który na swojej stronie lenartpawel.pl pisze o lasach, grzybach i pogodzie. Człowiek całkowicie oddany swojej pasji do drzew, ich środowiska i całego otaczającego ich mikro i makro świata. Na popołudniowym, wtorkowym spotkaniu w Wałbrzychu opowie o swojej pasji do drzew i grzybów. Gość kawiarenki odpowie na najciekawsze pytania dotyczące lasów.

W jakim stanie jest drzewostan w naszym województwie i co kryją w sobie Dolnośląskie lasy? Które drzewa w naszym kraju osiągają największe rozmiary, co stanowi o ich unikatowości i gdzie można znaleźć te najbardziej wyjątkowe? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się na spotkaniu w najbliższy wtorek przy kawie i herbacie w Sztygarówce.
Podczas spotkania będzie też o plebiscytach. Na czym polega konkurs na Europejskie Drzewo Roku? Które nim zostało przy ostatnim wyborze, kto je wybrał i dlaczego właśnie te?
Paweł Lenart o lasach wie bardzo dużo, a skoro ma wiedzę o środowisku leśnym, sporo może powiedzieć też o grzybach. Czy zdradzi od czego zależy czy dane miejsce jest popularne wśród grzybiarzy? Od czego zależy urodzajność grzybów w danym miejscu?
Paweł Lenart odpowie na wiele pytań, opowie o swojej pasji tree huntera, która trwa już ponad 20 lat. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
wtorek, 18 kwietnia o godzinie 17:00.

źródło SK

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *