O poranku trzy kolizje drogowe

Od wczoraj na drogach naszego miasta i powiatu spadła spora ilość śniegu. Na ulicach jest bardzo ślisko, a zalegający biały puch oraz oblodzenie jezdni nie są sprzymierzeńcami kierujących. W tym trudnym czasie apelujemy ponownie do kierujących jak i pieszych o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Od rana na szczęście funkcjonariusze odnotowali trzy zdarzenia na ulicach naszego miasta i powiatu. Do dwóch pierwszych doszło na ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu, a do trzeciego na ul. Dworcowej w Boguszowie-Gorcach.

W związku z obfitymi opadami śniegu, kolejny raz apelujemy o ostrożność, gdyż na ulicach naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego jest bardzo ślisko. Aby uniknąć niepotrzebnych kolizji pamiętajmy głównie o stosowaniu się do ograniczeń prędkości, w tym dostosowywaniu jej do panujących warunków na jezdni oraz o zachowaniu bezpiecznego dystansu od poprzedzających pojazdów.
Zwracajmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych. Piesi powinni natomiast pamiętać o noszeniu odzieży z elementami odblaskowymi, która przy tak niesprzyjających warunkach pogodowych, szczególnie w porze nocnej w wielu przypadkach może zapobiec wypadkom drogowym.
Dzisiaj doszło do trzech, na szczęście niegroźnych, zdarzeń drogowych. Do pierwszych dwóch doszło w godzinach porannych na ul. Karkonoskiej, gdzie najpierw zderzyły się dwa pojazdy, a następnie kolejny uderzył już w uszkodzony samochód. Około godziny 5:30 59-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, na łuku drogi kierowanym przez siebie samochodem osobowym zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem prowadzonym przez 56-latka z Wałbrzycha. Następnie 55-letnia kobieta również w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, uderzyła w stojący już pojazd jednego z uczestników. Przy tych zdarzeniach potrzebna była ręczna regulacja ruchem, w związku z występującymi utrudnieniami. Sprawcy obu zdarzeń otrzymali mandaty karne.
Do trzeciego porannego zdarzenia doszło około godziny 11:00 na ul. Dworcowej w Boguszowie-Gorcach, gdzie pod wiaduktem 60-letni kierujący z powiatu kłodzkiego, w wyniku gwałtownego hamowania zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym kierowanym przez 49-letniego wałbrzyszanina. I w tym przypadku na szczęście nie było ofiar, a sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *