Zdarzenie drogowe z udziałem karetki pogotowia

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. 8 grudnia po południu doszło do kolizji z udziałem karetki pogotowia. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło około godziny 15:00 na Rondzie Niepodległości w Szczawnie Zdroju. Jadąca na sygnale – z ul. Szczawieńskiej w stronę Piaskowej Góry – karetka pogotowia, wjechała na czerwonym świetle i zderzyła się z prawidło jadącym samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie został ranny. Winę za to wykroczenie poniósł kierowca karetki pogotowia, który został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Kierowcom zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.
Przypominamy – kierujący pojazdem uprzywilejowanym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zbliżając się do skrzyżowania, musi zachować szczególną ostrożność. I przez tę szczególną ostrożność rozumiemy między innymi zwrócenie uwagi, jakie jest światło, zmniejszenie prędkości i rozejrzenie się, czy nie nadjeżdża inny pojazd, którego kierowca może nie słyszeć sygnałów dźwiękowych lub mieć zielone światło, a mówi o tym artykuł 53 punkt drugi i trzeci ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *