ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ DO GŁUSZYCKIEGO CENTRUM KULTURY!

 

W poniedziałek 18 lipca o godz. 17 zapraszamy na wernisaż wystawy „Forma a Osobowość” do galerii w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.

– Pomysł wystawy „Forma a Osobowość” zrodził się z potrzeby uczczenia 10-lecia Art. Café pod Pretekstem w Wałbrzychu. Zamysł polegał na stworzeniu przeze mnie ceramicznych torsów i poproszenie artystów, którzy wystawiali swoje prace w Art. Cafe, aby spróbowali zmierzyć się z nowym tworzywem, jakim jest porcelana i przenieśli swoje przemyślenia i techniki swoich prac na to tworzywo. Zapytanie spotkało się z pozytywnym odzewem i tak powstało 15 prac stworzonych różnymi technikami przez 15 artystów- mówi Ryszard Klimas, pomysłodawca wystawy, która odwiedza poszczególne gminy powiatu wałbrzyskiego.
W projekcie „Forma a Osobowość” uczestniczą: Paulina Brzezińska, Adam Eksterowicz, Estera Grabarczyk, Andrzej Heller, Ryszard Klimas, Joanna Kostrzewska, Barbara M. Malinowska, Agnieszka Agu Malinowska, Mirosław Maciejewski, Iwona Ostrowska-Klimas, Radosław Osiński Czk, Karolina Oschia Zalas, Waldi Saren, Marzena Zdun oraz Jan Walkowiak. Niewątpliwą atrakcją zapowiadanego wernisażu będzie możliwość spotkania z twórcami prac.
Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w wernisażu w dniu 18 lipca, mamy dobrą wiadomość: wystawę będzie można także zobaczyć do końca wakacji w godzinach pracy głuszyckiej instytucji kultury.

źródło i fot www.gluszyca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *