Wyniki piątkowych działań „Prędkość”

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami zdarzeń drogowych. Dlatego właśnie wałbrzyscy policjanci „drogówki” przypominają, że praktycznie codziennie prowadzą działania zwalczające piratów drogowych z ulic Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Ci kierujący, którzy rażąco łamią przepisy przekraczając dozwoloną przepisami prędkość, muszą się liczyć z mandatem karnym nawet 2,5 tysiąca złotych. W miniony piątek podczas prowadzonej akcji nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Nie było też poważniejszych zdarzeń drogowych.

W piątek na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego odbyła się kolejna akcja prewencyjno-kontrolna pn. „Prędkość”. W trakcie działań 22 funkcjonariuszy dokonało 133 kontroli drogowych i ujawniło 94 wykroczenia, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze realizowali zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych i skrzyżowań.
W tym dniu nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W trakcie służby policjanci odnotowali siedem na szczęście niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Policja PRZYPOMINA

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

źródło i fot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *