„Dorabiał” wynosząc z firmy laptopy

Kiedy w okresie od czerwca do lipca tego roku był pracownikiem ochrony jednej z wałbrzyskich firm, okradał swojego pracodawcę. Łącznie wyniósł z terenu przedsiębiorstwa dziesięć laptopów. Wpadł jednak dopiero po tym, jak został zwolniony. Jego plan legł w gruzach dokładnie w poprzedni czwartek. 62-latek przyszedł do firmy, by dowiedzieć się o koszt wynajęcia pomieszczenia biurowego i wykorzystując nieuwagę pracowników, próbował wynieść kolejne urządzenie. To jednak mu się nie udało, bo sekretarka zorientowała się, że mężczyzna zabrał paczkę z laptopem i uniemożliwiła mu ucieczkę. Wałbrzyszanin w trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnionych przestępstw. Funkcjonariusze zabezpieczyli już jednego laptopa. Obecnie trwają czynności mające na celu odzyskanie kolejnych urządzeń.

62-latek jako pracownik dysponował kluczami do pomieszczeń służbowych i przez trzy miesiące wykradał z nich laptopy, które następnie zastawiał w lombardach, by na nich zarobić. W poprzedni czwartek – po tym jak już dużo wcześniej został zwolniony z pracy – ponownie przyszedł do biura pod pretekstem wynajęcia pomieszczenia biurowego. Wtedy został ujęty na gorącym uczynku kradzieży, a następnie zatrzymany przez policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Okazało się, że był kompletnie pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu.
Dopiero po tym jak mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, wcześniejszy proceder wyszedł na jaw. Sprawę przejęli funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu, którzy ustalili, że 62-latek wykorzystywał czas, kiedy jako pracownik ochrony był sam w firmie, i od czerwca tego roku, co kilka dni wykradał po jednym urządzeniu. Łącznie wyniósł z budynku dziesięć laptopów, a straty oszacowane zostały na kwotę ponad 31 tysięcy złotych.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Mundurowi z „dwójki” odzyskali jedno skradzione urządzenie. Czynności w sprawie trwają.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *