Posprzątali Świebodzice

Za nami IV edycja akcji „PosprztajMY Świebodzice”. Inicjatywa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. To było rekordowe przedsięwzięcie – wzięło w nim udział blisko 200 osób. Głównym organizatorem wydarzenia było Miasto Świebodzice, przy współudziale i pomocy spółek miejskich ZGK, ZWiK, OSiR oraz MDK.

W sobotę 24 września parking przy ulicy Rekreacyjnej zapełnił się uczestnikami, którzy rejestrowali się w punktach, gdzie przewodnicy rozdawali worki na odpady oraz rękawiczki.
Około godz. 15:00 Burmistrz Świebodzic, Paweł Ozga przywitał serdecznie zebranych uczestników, podziękował za aktywny udział w imprezie. Skierował także podziękowania do Pana Grzegorza Jasińskiego, Prezesa Firmy Metal-Plast – partnera strategicznego akcji. Wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcie i z radosnym okrzykiem pn. „Nie ma planety B”, wyruszyli grupami z 5 lokalizacji: Zimny Dwór, Ciernie, Stadion ul. Rekreacyjna, ogrody działkowe, ul. Kościuszki, Książański Park Krajobrazowy. Porządkowaniu terenów towarzyszyła świetna atmosfera i sprzyjająca pogoda. Po sprzątaniu uczestnicy przybyli na stadion przy ul. Rekreacyjnej, aby posilić się kiełbaskami. Firma Metal-Plast zaopatrzyła wszystkich w ciekawe worki lniane. Można było także wykonać pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej przez firmę ramce. Zaraz po tym odbyła się dwugodzinna akcja proekologiczna. Panie z firmy Ekopraktyczni prowadziły gry, konkursy, zabawy o tematyce ekologicznej. ZGK Świebodzice Spółka z o.o. zapewniało przejazdy nową elektryczną zamiatarką, można było także sprawdzić jak działa gluto, czyli elektryczny odkurzacz do sprzątania chodników i ulic. Ponadto dzieci mogły wykonać zdjęcia w nowej śmieciarce.
Red.
Źródło i fot. swiebodzice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *