Wpadło troje złodziei

Troje złodziei wpadło w miniony weekend w ręce wałbrzyskich policjantów. W piątkowe popołudnie zatrzymany został 46-latek, który w marcu tego roku dokonał kradzieży niezabezpieczonego mienia z terenu jednej z posesji na Lubiechowie, a w sobotni wieczór na kradzieżach sklepowych ujęte przez pracowników ochrony zostały dwie osoby. To mężczyzna w wieku od 37 lat oraz 27-letnia kobieta. Wszyscy podejrzani staną teraz przed sądem.

21 października w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu realizując informację własną zatrzymali na ul. Michałowskiego 46-letniego mieszkańca naszego miasta. Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili, że to właśnie ten mężczyzna 10 marca tego roku wtargnął na teren jednej z posesji na Lubiechowie i ukradł z niej m.in. dwie drabiny aluminiowe, piętnaście dwumetrowych metalowych słupków oraz siedem królików, powodując straty w kwocie blisko 4 tysięcy złotych.

W sobotę po godzinie 19:00 – bezpośrednio po zgłoszeniu od pracowników ochrony obiektu – inny przestępca wpadł w ręce policjantów z „jedynki”. Tym razem 37-letni złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży, po tym jak dokonał jej w jednym z marketów przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Przy sobie mężczyzna miał sporą ilości opakowań z kawą. Łącznie straty oszacowane zostały na ponad 650 złotych. Mienie w stanie nienaruszonym wróciło na sklep.
W tym samym czasie w ręce funkcjonariuszy drugiego komisariatu wpadła natomiast 27-letnia mieszkanka Wrocławia, który chwilę wcześniej również została ujęta przez pracowników ochrony na kradzieży sklepie przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Mundurowi udowodnili podejrzanej, że wcześniej, w tym samym dniu, dokonała już podobnych kilku czynów w innych placówkach handlowych. Mundurowi zabezpieczyli przy niej między innymi 46 kremów mocujących do protez zębowych, 5 proszków praz 16 elektrycznych szczoteczek, gdzie wartość strat oszacowana została łącznie na kwotę ponad 500 złotych.
Wszyscy podejrzani w trakcie czynności procesowych przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Dwóch mężczyzn oraz kobieta staną teraz przed sądem. Za kradzież mienia grozi im kara pozbawienia wolności do lat.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *