Wielokulturowa kamienica – spektakl

Fundacja Via Salutis zaprasza 07.11.2022 na godz. 17.00 do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, którego scena tego dnia będzie należała do międzypokoleniowej grupy teatralnej, grupy wałbrzyszan, która chce opowiedzieć nam historię wielokulturowej wałbrzyskiej Kamienicy.

Międzypokoleniowa grupa uczestników projektu Wygrajmy to miejsce  od wakacji odbywa intensywne próby, by już niebawem wraz z wałbrzyską publicznością stanąć w progu wielokulturowej KAMIENICY
To kolejne spotkanie Pod wspólnym niebem, tym razem w gościnnych progach Teatru Lalki i Aktora, który na ten wieczór stanie się dla nas miejscem sentymentalnej może podróży w czasie, miejscem spotkania mieszkańców wałbrzyskiej Kamienicy, z ich temperamentami, relacjami, emocjami i tajemnicami. Każdy jest tu u siebie…nasza wielokulturowa KAMIENICA ma swoją historię, którą opowiemy 07.11.2022” mówi Alicja Przepiórska Ulaszewska z Fundacji Via Salutis.
Organizatorzy zapraszają do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl „Kamienica”, na spotkanie z Jej mieszkańcami.
Będzie  to fascynująca podróż w czasie, podróż w głąb ludzkich emocji, historii…
„Kamienica” to spektakl wyreżyserowany przez Klarę Obarewicz według scenariusza Agaty Patralska Obarewicz.
Zaprosiliśmy matkę i córkę, międzypokoleniowy team artystyczny, które podjęły wyzwanie przeniesienia nas w magiczne czasy wielokulturowego Wałbrzycha. Ma to dla nas duże znaczenie, że młoda aktorka i doświadczona pisarka, uznały temat wielokulturowości naszego miasta za ważny i poświęciły mu dużą część tego roku. Zaczęło się od napisania opowiadania „Wałbrzyskiem”, lustra w którym przejrzeć mogliśmy się my, wałbrzyszanie, mieszający w wałbrzyskich kamieniach. A potem pojawił się pomysł, żeby Kamienicę „ożywić” i zaprosić do niej wałbrzyską publiczność” mówi Alicja Przepiórska Ułaszewska.
Spektakl jest integralną częścią działań zainicjowanych przez Fundację Via Salutis w projekcie „Wygrajmy to miejsce!” w bloku „Pod wspólnym niebem” , w ramach którego w 2021 roku zaprosiliśmy mieszkańców ziemi wałbrzyskiej na warsztaty o wielokulturowym Wałbrzychu, spotkania ze świadkami czasu, spacery po wielokulturowym Wałbrzychu, powstało opowiadanie oraz gra planszowa o wielokulturowości naszego miasta.

Tę ważną podróż skończymy w naszej wspólnej KAMIENICY 07.11.2022 o godz. 17.00.

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030 i objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta.
Naszym celem jest aktywizacja i integracja mieszkańców Wałbrzycha wokół wspólnych wartości, naszego dziedzictwa kulturowego i naszej wielokulturowości, która wyróżnia nas spośród innych miast Polski.
To też szansa na zwrócenie uwagi mieszkańców na zasoby Miasta i ich znaczenia dla lokalnego kolorytu. Chcemy też  wyzwolić MOCE i RADOŚĆ oraz DUMĘ z zycia w tym mieście oraz pozwolić doświadczyć co oznacza :Wygrać to miejsce!” jako najlepsze miejsce do życia. ” – mówi Alicja Przepiórska Ułaszewska.
Wydarzenie jest bezpłatne, niebiletowane. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją Via Salutis w celu rezerwacji miejsca.
Więcej informacji o innych działaniach Fundacji Via Salutis na fanpagu na FACEBOOKU https://www.facebook.com/profile.php?id=100064192355019

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *