Uważajmy na drodze

Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Bardzo ważne jest aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni, a także zachować bezpieczną odległość od innych uczestników ruchu.

Tego ostatniego właśnie wczoraj po południu nie zrobił 24-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który kierowanym przez siebie samochodem osobowym najechał na tył poprzedzającego pojazdu i w ten sposób doprowadził do wypadku. Na szczęście uczestnicy zdarzenia doznali obrażeń ciała nie zagrażających ich życiu.

Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej przepisami, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego uczestnika ruchu drogowego. Pamiętajmy również o właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *