20 kwietnia, 2024

Zagrali w Wrocław Summer Cup

Drużyna młodzików Zagłębia Wałbrzych wystąpiła w wakacyjnym turnieju piłkarskim Wrocław Summer Cup, gdzie rywalizując z zespołami z wyższej półki zbierała doświadczenie przed startem ligi.

Przeciwnikami były drużyny z Polski, Litwy, Łotwy. Doświadczenie zdobyte na turnieju przyniesie sporo korzyści w najbliższych rozgrywkach ligowych już na poziomie trampkarza.

Zagłębie zagrało w 8 zespołowej grupie eliminacyjnej. Na 7 spotkań 2 wygrało i 1 zremisowało. Podopieczni trenera Łukasza Wojciechowskiego, z 7 punktami, zajęli w swojej grupie 5 miejsce. Niżej sklasyfikowano UKS Gminy Miękina, Orła Prusice i Śląska Wrocław. Wyżej w tabeli zawody zakończyły AP Łomianki (awans), TFA Vinicius Academy (Litwa) – awans oraz Prestige Football Academy i BFK Salaspils (Łotwa). Zawody w tej kategorii wiekowej wygrała drużyna Akademii Piłkarskiej Łomianki, która w finale pokonała OBFZ Nitra (Słowacja).