ZŁODZIEJ ZŁAPANY

Funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu zatrzymali w poniedziałek przed południem 21-letniego mieszkańca naszego miasta. Młody mężczyzna był od dłuższego czasu poszukiwany przez mundurowych z tej jednostki, gdyż w maju tego roku w dwóch różnych dniach dokonał kradzieży w trzech sklepach: w centrum miasta, na Piaskowej Górze i Podzamczu. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Mundurowi podczas prowadzonych czynności ustalili, że wałbrzyszanin najpierw 5 maja tego roku ukradł kosmetyki z jednej z placówek handlowych znajdującej się przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu, powodując w ten sposób straty w kwocie ponad 530 złotych.
Dwa dni później, kradnąc w krótkich odstępach czasu, 21-latek popełnił podobne czyny w placówkach handlowych tej samej marki na Piaskowej Górze oraz Podzamczu, a straty w mieniu oszacowane zostały wtedy na łączną kwotę blisko 830 złotych.
Mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże odpowie przed sądem. Może teraz spędzić za kratami więzienia nawet 5 lat.

ŹRÓDŁO I FOT.
KOMENDA MIEJSKA POLICJI W WAŁBRZYCHU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *