Tydzień Kultury Brytyjskiej w „piątce”

Za nami Tydzień Kultury Brytyjskiej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów. Zorganizowana już po raz osiemnasty impreza, w ramach której odbywają się konkursy szkolne i międzyszkolne wiedzy o Wielkiej Brytanii, plastyczne i literackie, cieszy się od lat powodzeniem wśród dzieci i młodzieży.

Działo się!
W tym roku uczniowie musieli wykazać się znajomością faktów historycznych, kulturowych i geograficznych z takich obszarów jak: Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Północna, Stany Zjednoczone, Australia, Kanada. Rysowali także bohaterów filmowych (królował Harry Potter), tworzyli makiety londyńskich zabytków, muzeów i galerii sztuk (Big Ben, London Eye) bądź turystyczne przewodniki. Nie zabrakło inscenizacji teatralnych, występów muzycznych i autorskich wystaw, przygotowanych przez dzieci. Wydarzenie miało miejsce w dniach od 16 do 20 maja.

Najlepsi z najlepszych
Na 19 maja (czwartek) zaplanowano XVII Międzyszkolny Konkurs o Wielkiej Brytanii. W fazie finałowej, po napisaniu testu, ostatecznie znalazły się trzy drużyny, reprezentujące następujące szkoły: MSP Szczawno-Zdrój, PSP nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów oraz ZSP nr 1. Po emocjonujących dogrywkach miejsce pierwsze zdobyli uczniowie ze Szczawna-Zdroju, tuż za nimi uplasowała się „piątka” i ZSP nr 1. Przyznano również nagrody w kategorii indywidualnej. Na podium stanęli: Wiktoria Popielska (PSP nr 5), Alicja Przytocka (PSP nr 5), Aleksander Aromiński (MSP Szczawno-Zdrój) i Wojciech Roszak (MSP Szczawno-Zdrój). Organizatorzy dziękują serdecznie sponsorom za okazane wsparcie i pomoc. Wśród nich znaleźli się: Bartnica, Śnieżka, Sanatoria Dolnośląskie (Prezes), Biuro Promocji UM w Wałbrzychu, Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Zebrała: osa
Źródło zdjęcia: osa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *