Zatrzymany na kradzieży 32-latek

Złodziej ujęty na kradzieży przez czujnych ochroniarzy znajdującego się na Podzamczu obiektu handlowego, został ostatecznie zatrzymanych przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy. Mężczyzna był kompletnie pijany – miał ponad 4 promile alkoholu – a przy tym groził jednemu z pracowników uszkodzeniem ciała, a później nawet pozbawieniem życia. Sprawca czynów zabronionych noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj usłyszał zarzut z kodeksu karnego. Czeka go dodatkowo sprawa sądowa za popełnione wykroczenie.

24 maja około godziny 14:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony placówki handlowej przy ul. Palisadowej w Wałbrzychu mężczyzny w wieku 32 lat, który nie płacąc za okulary przeciwsłoneczne próbował wynieść je ze sklepu. Poinformowani o zdarzeniu funkcjonariusze przyjechali na miejsce i ustalili, że kwota skradzionego mienia nie jest duża.
Sprawca wykroczenia był jednak kompletnie pijany, wulgarny i agresywny w stosunku do pracownika ochrony. Groził mu pobiciem, a ostatecznie również śmiercią. Mężczyzna został więc zatrzymany za popełnione przestępstwo. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że podejrzany miał aż 4,22 promila alkoholu w organizmie. Dopiero dzisiaj, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut. Przyznał się do winy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch. 32-latek odpowie również za wkroczenie, jakim jest kradzież mienia do kwoty 500 złotych.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *