Dotacje dla organizacji młodzieżowych

Poznaliśmy rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na rzecz młodzieży. W sumie dotacje o łącznej wartości 180 tysięcy złotych trafią do sześciu organizacji.

– Działania podejmowane przez organizacje młodzieżowe pomagają w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. To ważne aby od najmłodszych lat uczyć się aktywności i zaangażowania – ta wiedza i doświadczenie z pewnością zaprocentują w kolejnych latach. Samorząd województwa wspiera wiele obywatelskich inicjatyw, a szczególnie cenię te skierowane do młodzieży. Kształćcie się, bądźcie aktywni, do Was należy przyszłość – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 

Ostatecznie wsparcie finansowe trafi do 6 z 10 organizacji, które złożyły wnioski. W tym roku wzrosła średnia wysokość dotacji w porównaniu do lat poprzednich. Obecnie wynosi ona aż 30 tysięcy złotych, czyli dwukrotnie więcej niż w latach ubiegłych.
Dotacje trafią do:
Fundacja Życie z pasją na zadanie „Razem lepiej”
Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Dolnośląska na zadanie „Aktywny wolontariusz 2022”
Fundacja BRAWO TY na zadanie „Młody Powiat Trzebnicki”
Fundacja na Rzecz Wspierania Innowacji Społecznych IDEA LAB na zadanie „Miękkie lądowanie na rynku pracy”
Fundacja Liceum Ogólnokształcącego nr V im. Generała Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu na zadanie „Wrocław Model United Nations 2022”
Młody Dolny Śląsk na zadanie „Dolnośląskie Forum Młodzieży”

 

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *