Policyjne podsumowanie świąt – było bezpiecznie

Okres Świąt Bożego Narodzenia na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego minął spokojnie. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci wszystkich pionów wałbrzyskiej komendy. Na drogach odnotowano kilkanaście niegroźnych kolizji związanych głównie z niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze. Nie doszło do żadnego poważnego wypadku drogowego. Niestety znalazł się też nieodpowiedzialny kierowca, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też wałbrzyscy policjanci prowadzili na drogach działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.
Podczas tych kilku świątecznych dni na terenie miasta i powiatu wałbrzyskiego nie doszło do żadnego wypadku, jedynie do kilkunastu niegroźnych kolizji. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili 280 kontroli drogowych. 24 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. Sporządzono 13 wniosków o ukaranie do Sądu. Policjanci przeprowadzili 167 kontroli bagażów i sprawdzili 25 telefonów komórkowych. Mundurowi zatrzymali także 20 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny nie pozwalał na dalszą jazdę.
Podczas prowadzonych kontroli drogowych w trakcie świątecznego weekendu, policjanci zatrzymali także kierującego, który nie powinien wsiadać za kierownicę.
W niedzielny poranek około godziny 05:30 funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu kontrolowali na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu 23-letniego mieszkańca nasza miasta. Niestety kierujący samochodem osobowym mężczyzna wydmuchał 1,04 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali sprawcy przestępstwa prawo jazdy. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności
Pomimo zakończenia świątecznych działań funkcjonariusze nadal będą zwracali szczególną uwagę na poprawę bezpieczeństwa na terenie całego powiatu wałbrzyskiego.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *