Dobrostan czyli grupa wsparcia

Ruszyła pierwsza w mieście Wałbrzychu grupa wsparcia DOBROSTAN. To grupa, która adresowana jest do osób chorujących onkologicznie i przewlekle, oraz ich bliskich. Grupa zaprasza do udziału w warsztatach psycho-edukacyjnych, opartych na terapii dr Carla Simontona (jednego z pionierów psychoonkologii w Ameryce), lekarza onkologa i radioterapeuty.

– Celem naszych warsztatów jest między innymi: wzmacnianie poziomu energii i witalności poprzez poznanie 10 umiejętności zdrowienia, udzielenie wsparcia i pomocy w radzeniu sobie z bólem emocjonalnym poprzez poznanie pięciu zasad zdrowego myślenia – mówi Magdalena Tumasz, pedagog, doradca zawodowy i coach. Jednak to nie wszystko. Podczas warsztatów wspólne określa się jak sposób myślenia wpływa na samopoczucie pacjenta. Warsztaty pomagają w wykorzystaniu wewnętrznych zasobów, czyli mądrości i emocjonalnego GPS-a pacjenta do radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak radzić sobie z objawami stresu poprzez naukę zdrowego oddechu, pracę z wyobraźnią oraz zajęcia relaksacyjne. Warsztaty pomogą w podnoszeniu jakości życia poprzez praktykowanie spontanicznej zabawy, nieuwarunkowanego śmiechu i śpiewu.
 – Zapraszamy osoby będące w trakcie zdrowienia, jak również osoby wspierające swoich bliskich w tym procesie. Bycie mądrym przyjacielem w chorobie jest wyzwaniem, na naszych zajęciach dowiesz się, jak nie przeszkadzać w zdrowieniu – mówi Magdalena Tumasz. Zajęcia będą odbywać się w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Mickiewicza 26, w dogodnym dla uczestników czasie. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod podanymi poniżej numerami telefonów i na stronie www.grupadobrostan.pl. Warto wspomnieć, że warsztaty prowadzone są przez: Magdalenę Tumasz (pedagog, doradca zawodowy, coach), tel. 535 555 672 oraz Joannę Delegiewicz (oligofrenopedagog, doradca socjalny), tel. 530 539 066.
– Jesteśmy pedagogami w Dziale Wspierania Rodziny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, od 3 lat zajmujemy się Terapią Simontonowską. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Unicorn w Krakowie oraz Dolnośląską Fundacją Onkologiczną w Świdnicy. Prowadzimy warsztaty grupowe i spotkania indywidualne – informują prowadzące.
Red.
źródło i fot. MOPS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *