Woda dla psa!

 

Pod takim hasłem radny Rady Miejskiej Anatol Szpur przeprowadził działanie, którego celem było postawienie w wielu miejscach Nowego Miasta i Starego Zdroju blisko 40 misek z wodą dla psów. Wszystko po to, aby ulżyć w upały pupilom towarzyszącym swoim właścicielom.

Akcja rozdania misek z wodą miała miejsce 4 sierpnia – w dniu, w którym na termometrach temperatura powietrza przekraczała 30 stopni Celsjusza. Radny sam z własnych środków zakupił miski, a następnie wraz z Januszem Sawryczem, działaczem Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój, roznieśli je w dzielnicach Nowe Miasto i Stary Zdrój.

– Zakupiłem i rozstawiłem razem Januszem Sawryczem z RWS Stary Zdrój około 40 misek z wodą dla psów przy lokalach handlowych oraz uczęszczanych obiektach w dzielnicach Nowe Miasto i Stary Zdrój. Dziękuję wszystkim, którzy przystali na pomysł i proszę, by miski były zawsze pełne świeżej wody – apeluje radny Anatol Szpur. – Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu naszych pupili podczas upałów – dodaje lokalny samorządowiec.
Warto wspomnieć, że ciało psów w około siedemdziesięciu procentach składa się z wody. Dlatego absolutnie podstawową kwestią, o której bezwzględnie musimy pamiętać, jest stały dostęp do świeżej, chłodnej wody, do której podczas upałów możemy dorzucić kilka kostek lodu. Jedyną naturalną możliwością psa, aby się schłodzić, jest ziajanie, a więc zimna woda, którą może wypić nie tylko doskonale gasi pragnienie, ale i stanowi dla niego niezastąpione wsparcie w obniżaniu temperatury ciała. Warto również wspomnieć, że upały są niebezpieczne, zwłaszcza dla bardzo młodych i starszych psów, które odczuwają w tym czasie wyjątkowo silny dyskomfort.

Red.
fot. red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *