1 listopada komunikacja miejska BEZPŁATNA!

Jak informują pracownicy Działu Komunikacji Zbiorowej Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, 1 listopada 2022 roku na cmentarze usytuowane na terenie Wałbrzycha oraz gmin ościennych autobusami komunikacji miejskiej dojedziemy bezpłatnie. Będą one kursować według rozkładów jazdy ważnych w soboty. Warto więc zastanowić się, czy – jeżeli już będziemy wybierać się w ten dzień na groby bliskich – nie pozostawić samochodu w miejscu zamieszkania. Dodatkowo uruchomione zostaną specjalne kursy realizowane na liniach: 4 i 8.

 

Informujemy, że w związku z otwarciem obwodnicy Wałbrzycha, od najbliższego weekendu wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, w tym zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów na poszczególnych trasach. Szczegółowe godziny odjazdów dostępne są w zakładce rozkład jazdy oraz aplikacji myBus.
I tak od poniedziałku 31 października 2022 roku wprowadzone zostaną poniższe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:
Uruchomienie nowej linii EX, która kursować będzie na trasie: Sobięcin <-> Śródmieście <-> Podzamcze, ulicami: Barbusse’a – Plac Sucharskiego – Kresowa – 1 Maja – Plac Solidarności – Limanowskiego – Słowackiego – Wysockiego – Kolejowa – /obwodnica/ – Łączyńskiego – Wieniawskiego – al. Podwale (tak jak linia C) – Wieniawskiego – Łączyńskiego – /obwodnica/ – Kolejowa – Nowy Świat – Limanowskiego – Plac Solidarności – 1 Maja – Karkonoska – Barbusse’a.
Linia funkcjonować będzie w dni robocze od godz. 6:00 do 19:00, autobusy odjeżdżać będą z częstotliwością 20 minut, wybranymi kursami obsługiwać będą Galerię Victoria.
Zmiana rozkładów jazdy linii A, C oraz 2, wraz z uruchomieniem nowej linii zmianie ulegną rozkłady jazdy linii A, C, 2, linie A i C kursować będą z częstotliwością 20 minut w dni robocze w godzinach największe potoku pasażerskiego. Linia A obsługiwana będzie wyłącznie przez pojazdy typu maxi (przegubowe). Autobusy linii: A, C, EX, 2 ze Śródmieścia w kierunku Piaskowej Góry i Podzamcza odjeżdżać będą z ul. Wysockiego (przystanek linii nr 5 w kierunku Szczawna-Zdroju). Zmianie ulegnie również trasa linii nr C, która z Placu Solidarności skierowana zostanie ulicami: Limanowskiego i Słowackiego zamiast ul. 1 Maja i Sikorskiego.
Zmiana lokalizacji przystanków od soboty 29 października autobusy linii: 11, 12 oraz 15 odjeżdżać będą ze Śródmieścia w kierunku Starego Zdroju ponownie z ul. Chrobrego, linie A, C, EX oraz 2 odjeżdżać będą z ul. Wysockiego (tak jak w trakcie objazdu).
Korekta rozkładów jazdy, z powodu konieczności koordynacji godzin odjazdów z głównych węzłów przystankowych, korekcie ulegną również rozkłady jazdy pozostałych linii. Pasażerowie są proszeni o zapoznanie się z nowymi godzinami odjazdów.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *