Policja pomogła przy kweście

Wczoraj wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego wzięli udział w szlachetnej akcji „Żonkilowa Kwesta”, której celem jest niesienie pomocy podopiecznym hospicjów. Wolontariusze podczas wspólnych kontroli z mundurowymi zachęcali kierujących do wsparcia tej inicjatywy i rozdawali żonkile oraz specjalnie przegotowane na tą akcje naklejki. Mieszkańcy naszego miasta byli mile zaskoczeni taką formą kontroli drogowej i chętnie przyłączali się do kwesty.

Od niedzieli na ternie całego miasta i powiatu trwa akcja „ Żonkilowa kwesta”, której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych hospicjów. W tym roku kwesta dedykowana jest nie tylko podopiecznym tego wałbrzyskiego, ale także Miejskiego Hospicjum we Lwie, które zmaga się już nie tylko z cierpieniem swoich podopiecznych, ale także skutkami wojny na Ukrainie.

Policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy wzięli udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu i wspólnie z wolontariuszami w okolicy dwóch wałbrzyskich szkół podstawowych prowadzili kontrole kierujących. Funkcjonariusze podczas wspólnych działań zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, przypominając najważniejszą zasadę „Piłeś – nie jedź!”. Wszyscy skontrolowani kierujący chętnie wspierali podopiecznych wałbrzyskiego i lwowskiego hospicjum, a za wzorową postawę zostali przez młodych wolontariuszy nagrodzeni żonkilami – symbolem akcji.

Źródło i fot. wałbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *