Żywa lekcja historii

13 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów odbyła się „lekcja żywej historii” dla klas ósmych, którą poprowadzili pani Prezes Koła wałbrzyskich Sybiraków Joanna Baniukiewicz, Sybiraczka Maria Kujawa i Sekretarz Koła Wacław Kwieciński.

 

Uczniowie z zaciekawieniem chłonęli informacje z prezentacji, jaką przygotował Pan Wacław Kwieciński. Poznali tragiczne losy rodaków, którzy zamieszkiwali dawne Kresy Wschodnie i w czterech masowych deportacjach zostali wywiezieni na Syberię oraz dalekie strony Kazachstanu. Pani Maria Kujawa – Sybiraczka opowiedziała o losie swoim i swojej rodziny, o zmaganiach dnia codziennego. – Było to bardzo wzruszające wystąpienie. W trakcie prezentacji mieliśmy okazję wysłuchać pięknych wierszy pana Wacława Kwiecińskiego. Na zakończenie przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie wiedzy i zdobyli nagrody książkowe – wyliczają organizatorzy.
W ramach wdzięczności uczniowie złożyli na ręce gości serdeczne podziękowania i kwiaty. Lekcja była pięknym i potrzebnym wydarzeniem w życiu placówki. – Mamy nadzieję na kolejne spotkania w następnym roku szkolnym – podkreślają w szkole.

Red

Źródło informacji: PSP nr 5 (Małgorzata Korkuć)

Źródło zdjęcia: PSP nr 5 (Małgorzata Korkuć)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *