Pożyczył i nie oddał 100 tysięcy

34-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy, po tym jak wyszło na jaw, że groził pozbawieniem życia 24-letniemu znajomemu. Okazało się, że starszy z mężczyzn na przestrzeni ostatnich miesięcy pożyczył od kolegi sporą sumę pieniędzy – łącznie ponad 100 tysięcy złotych, ale po prostu nie zamierzał ich oddać pokrzywdzonemu. Robił wręcz wszystko, by zmusić go do odstąpienia od zwrotu gotówki.

 

W ostatnim czasie policjanci otrzymali zgłoszenie, że 24-latek od grudnia zeszłego do kwietnia tego roku pożyczył swojemu o 10 lat starszemu znajomemu łącznie 105 tysięcy złotych, które ten zobowiązał się oddać. Kiedy jednak przyszło do zwrotu wierzytelności, 34-latek najpierw zaczął grozić pokrzywdzonemu uszkodzeniem ciała, a następnie także i jego partnerce.
W toku wykonanych czynności policjanci kryminalni w środę wieczorem zatrzymali sprawcę serii przestępstw i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał trzy zarzuty kierowania gróźb karanych, a także dwa zarzuty przywłaszczenia powierzonego mu mienia ruchomego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Decyzją prokuratora 34-latek objęty został dozorem policyjnym.

Źródło i fot. Wałbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *