Rowerami na Dzikowiec!

Majówka 2023 to dobry moment, aby na Dzikowcu uruchomić nowe trasy rowerowe.
Narty chowamy do szafy i wyciągamy rowery!

Poniżej trasy rowerowe !
TRASY ROWEROWE R1 I R2
Zapraszamy na szlaki rowerowe które zaczynają się i kończą przy dolnej stacji kolei linowej Ośrodka „Góra Dzikowiec” Są to dwie trasy o długości 5 i 7 km wytyczone z myślą o rowerzystach górskich z podstawowymi lub średnimi umiejętnościami jazdy w terenie.

Trasa R1

Pierwsza z nich jest trasą łatwiejszą, która rozpoczyna się na dolnej części stoku narciarskiego i po dojechaniu do drogi leśnej prowadzi w stronę osiedla górniczego w Starym Lesieńcu. Jest to trasa po drogach o małym nachyleniu, u podnóża góry Dzikowiec, z widokami na Boguszów-Gorce.
Długość: 7 km
Suma przewyższeń: 184 m

Trasa R2

Druga trasa jest bardziej wymagająca ze względu na większą liczbę podjazdów i jednego dłuższego zjazdu o średnim nachyleniu. Również prowadzi głównymi drogami leśnymi, jednak odbija na mniej uczęszczane ścieżki.
Zaczynasz asfaltową drogą z Ośrodka i przed drugim przejazdem kolejowym odbijasz w prawo w las. Główną atrakcją tej trasy jest polana z piękną panoramą na górę Dzikowiec, Unisław oraz Boguszów-Gorce. Po wjechaniu na polanę czeka nas zjazd w stronę linii kolejowej i dalej wzdłuż wijącego się strumienia prowadzi w stronę stawu. Tutaj są dwie opcje. Jedna prowadzi trudniejszą drogą, na której trzeba omijać podmokłe miejsca, lub wracać do przejazdu kolejowego szeroką drogą leśną, którą wcześniej przyjechałeś w to miejsce. Następnie po krótkim odcinku asfaltowym wjeżdżasz w las, żeby wyjechać na stoku lub rozpocząć trasę R1.
Długość: 5 km
Suma przewyższeń: 151 m

źródło i fot. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *