Nie zauważył motocyklisty [ZDJĘCIA]

Wczoraj po południu na wąskiej drodze w Jedlinie-Zdroju doszło do poważnego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, kierujący jednośladem trafił do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Do wypadku doszło po godzinie 13:30. Prowadzący samochód osobowy 20-letni mężczyzna, włączając się do ruchu z terenu jednej z posesji, najpierw udzielił pierwszeństwa innemu przejeżdżającemu już ul. Chałubińskiego samochodowi osobowemu, ale nie zauważył poruszającego się za nim kierującego jednośladem i doprowadził do zderzenia z 37-letnim motocyklistą, który w wyniku tego wypadku trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Teraz mundurowi prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne. Motocyklista, motorowerzysta, czy nawet rowerzysta może przecież nadjechać w każdym momencie.

źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *