Jechał bez wymaganych uprawnień

Nie dość, że wsiadł za kierownicę samochodu bez wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów, to na łuku drogi, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na jezdni, wjechał w latarnię uliczną. Za spowodowanie kolizji otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych. Za jazdę bez prawa jazdy czeka go sprawa sądowa i obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, co w przypadku kolejnej kontroli drogowej będzie już przestępstwem, nie wykroczeniem.

Praktycznie to już codzienność, kiedy apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Przy niesprzyjającej aurze, a przy tym deszczowej pogodzie, bardzo ważne jest aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni.

Tego właśnie w sobotę wieczorem nie zrobił 33-letni mieszkaniec naszego miasta, który jadąc około godziny 18:30 ul. Armii Krajowej, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał swoim samochodem osobowym z jezdni, a następnie uderzył w latarnię uliczną. Na szczęście jechał sam i nic mu się nie stało.

Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili jednak, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. 33-latek stanie więc dodatkowo na wokandzie, a sąd zdecyduje o długości obowiązującego zakazu poruszania się pojazdami.

źródło; KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *