Kompletnie pijany kierowca doprowadził do czołowego zderzenia

W wyniku upojenia alkoholowego 28-letni mężczyzna doprowadził wczoraj przed południem do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że mieszkaniec Wałbrzycha na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem jadącym z przeciwnego kierunku. Ani jemu, ani poszkodowanej w wypadku 41-latce na szczęście nic poważnego się nie stało. Sprawa będzie miała jednak swój finał w sądzie.

Do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem 28-latka doszło 22 września przed godziną 11:00. Wałbrzyszanin jechał samochodem osobowym ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu w kierunku Nowego Miasta. Znajdując się na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód osobowy kierowany przez 41-latkę. Uczestnikom zdarzenia na szczęście nic poważnego się nie stało.
Policjanci na miejscu przebadali kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkanka Walimia była trzeźwa, natomiast 28-latek kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Wałbrzycha. Utracił on więc prawo jazdy. Policjanci zatrzymali również elektronicznie dowody rejestracyjne samochodów za uszkodzenia.
Mężczyźnie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości, a przy tym spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Przez kilkadziesiąt minut na drodze wprowadzono ruch wahadłowy.
Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji, poprzez numer alarmowy 112, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *