Uczyli dzieci zachowania na pasach

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj prelekcję w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowa nr 6 znajdującej się na Białym Kamieniu. Nie były to tylko zajęcia teoretyczne, ale także praktyczne, podczas których najmłodsi mieli okazję pod nadzorem funkcjonariuszy przypomnieć sobie, jak właściwie przechodzić przez jezdnię. W tym samym czasie funkcjonariusz prewencji kryminalnej udał się na Piaskową Górę, gdzie w tej samej tematyce miał okazję porozmawiać z dziećmi z Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Trzeci tydzień roku szkolnego za nami, a wraz z nim i akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie działań policjanci prewencji oraz ruchu drogowego odwiedzają znajdujące się w naszym mieście i powiecie wałbrzyskim placówki oświatowe, uświadamiając najmłodszych w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać oraz na jakie niebezpieczeństwa uważać. Przekazują informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. W trakcie pogadanek z dziećmi mundurowi przedstawiają najmłodszym także zagadnienia związane z używaniem tzw. odblasków.

Podczas spotkania na Białym Kamieniu, od współorganizatora działań profilaktycznych firmy PSB Mrówka, dzieci otrzymały wczoraj m.in. gadżety w postaci opasek odblaskowych do noszenia na wierzchniej odzieży. W zajęciach w obu placówkach oświatowych łącznie udział wzięło blisko 150 uczniów.

Przy okazji działań „Bezpieczna droga do szkoły” przypominamy, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni bezwzględnie stosować się do przepisów. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i nie wjeżdżać za sygnalizator kiedy jest to zabronione. Piesi natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni także korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *