Dwóch sprawców kradzieży sklepowych

Dzięki szybkim działaniom wałbrzyskich policjantów i pracowników ochrony sklepu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 36 i 35 lat podejrzewanych o kradzieże. Starszy ze sprawców wpadł w ręce mundurowych na terenie sklepu w dzielnicy Piaskowa Góra, a drugi w miejscu zamieszkania. W obu przypadkach utracone mienie zostało odzyskane w całości. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej doszło w środę przed godziną 16:00. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali informację o będącym na terenie jednego z obiektów handlowych złodzieju i szybko udali się na miejsce zdarzenia. Okazało się, że 36-letni wałbrzyszanin zabrał sklepu znajdującego się przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu dwie butelki alkoholu o łącznej wartości 1518 złotych i nie zamierzał za nie zapłacić. Przy próbie wyjścia z obiektu handlowego został ujęty przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności procesowych mężczyzna przyznał się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonowa w Świdnicy w celach procesowych do innego postępowania karnego prowadzonego na terenie tego powiatu.
W tym samym dniu po godzinie 17:00 został zatrzymany drugi ze złodziei. Tym razem policjanci z ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kradzieży piły spalinowej w jednym ze sklepów w dzielnicy Sobięcin. Funkcjonariusze natychmiast ustalili dokładny rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. W wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 35-letniego mieszańca naszego miasta w miejscu zamieszkania przy ul. Batorego w Wałbrzychu, a w jego piwnicy ujawnili skradziony sprzęt, który wrócił na sklepową półkę.
Za dokonanie kradzieży obu złodziejom grozi teraz kara do 5 lat więzienia. O ich losie zadecyduje sąd.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *