Szaniawski na weekend


SZANIAWSKI.FM: poczet ulic wałbrzyskich
słuchowisko na żywo
p r e m i e r a

Reaktywacja wyjątkowego projektu SZANIAWSKI.FM, który powstał w samym szczycie pandemii i kolejnych lockdownów, jako jedyna szansa komunikacji z widzami. Podcasty teatru cieszyły się ogromnym sukcesem. Dzisiaj powracamy do naszego radia, proponując wieczór ze słuchowiskiem powstającym na żywo! Forma radiowa przenosi teatr w zupełnie nową przestrzeń wyobraźni, gdzie słowo i dźwięk zastępuje obraz. Spotkamy się w temacie ulic wałbrzyskich – tych realnych i tych wymyślonych, które od dwóch sezonów na łamach wałbrzyskiej Wyborczej opisuje Seb Majewski. Poetyckie i niebanalne ujęcie naszego miasta zderzone z radiową obecnością, będzie wyjątkowym doświadczeniem. Widzowie poczują na własnej skórze, jak to jest tworzyć słuchowisko – może sami przyczynią się do powstania niezwykłego nagrania. Słuchowisko, na żywo, w Szaniawskim – najlepsze kombo!

8.10.2022  19:15

tekst na podstawie felietonów Seba Majewskiego
reżyseria: Tomasz Jękot
obsada: Irena Sierakowska, Rafał Kosowski, Czesław Skwarek, Wojciech Świeściak


IWANOW. CZŁOWIEK, KTÓRY ŚPI

Czyż wszyscy czasami nie czujemy się wyalienowani, winni, bezsilni i bezradni? Czy nie wszyscy marzymy o (minimalnej) kontroli nad naszym życiem? I czy nie wszyscy jesteśmy rozczarowani, kiedy okazuje się, że ważne sprawy wymykają się nam z rąk?

Iwanow, 35-letni bohater sztuki Czechowa na pewno tak. Wkraczając w wiek pierwszych poważnych kryzysów, nawet nie spodziewał się, jak szybko straci miłość, rodzinę i zainteresowanie. Ale czy depresja to nie jest po prostu stan fundamentalnego przeżywania wciąż na nowo rozczarowania dorosłością? Iwanow to rzecz o kryzysach, o izolacji i odosobnieniu – ale jak to u Czechowa – z gracją, ze śmiechem i z wypalającą na koniec strzelbą.
Spektakl powstał dzięki wsparciu ze środków funduszu przeciwdziałania covid-19.

07.10.2022 19:00
08.10.2022 18:00

Tekst na podstawie IWANOWA Antona Czechowa: Małgorzata Maciejewska
Reżyseria: Małgorzata Maciejewska
Dramaturgia i video: Maciej Jaszczyński
Muzyka: Kamil Pater
Scenografia modułowa i kostiumy: Karolina Mazur
Zdjęcia: Tobiasz Papuczys
Obsada: Piotr Mokrzycki ze specjalnym udziałem Ireny Sierakowskiej

Red.
Źródło i fot. teatr.walbrzych.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *